Oddział w Zielonej Górze

Zielonogórski Oddział SITLiD liczy 760 członków zrzeszonych w 21 kołach. Zadaniem kół jest realizacja statutowych celów i zadań SITLiD na terenie działania koła. Siedziby kół zlokalizowane są w poszczególnych nadleśnictwach i RDLP.

Lista oddziałów w Polsce

W Polsce funkcjonuje 20 oddziałów SITLiD i 394 koła zakładowe. Ilość członków na koniec 2014 roku to 8 450 osób. Najliczniejszym oddziałem jest Oddział SITLiD w Szczecinie, który zrzesza 767 członków. Nasz oddział zielonogórski liczy 760 członków.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Warsztaty fotograficzne dla laureatów konkursu fotograficznego „Las w oczach młodych ludzi”

Warsztaty fotograficzne dla laureatów konkursu fotograficznego „Las w oczach młodych ludzi”

Tuż przed świętami Wielkanocnymi , we wtorek 4 kwietnia 2023 roku, laureaci konkursu fotograficznego mieli okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, które odbyły się w budynku Edukacji Leśnej w Dzikowie.

Uczestnictwo w warsztatach było dodatkową nagrodą dla laureatów I edycji konkursu fotograficznego ,,Las w obiektywie młodych ludzi” organizowanego przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego.

Zajęcia poprowadzili: Pan Paweł Sulatycki , członek Zielonogórskiego Stowarzyszenia Fotografów, oraz Leśniczy Leśnictwa Łagów Pan Sławomir Bąk. Pierwszy z ekspertów wtajemniczał uczestników warsztatów w techniczne meandry sztuki fotograficznej. Uczył umiejętnego doboru obiektywów, ustawień przesłon czy doboru filtrów. Sporo uwagi poświęcono tworzeniu fotografii typu makro. Drugi ekspert, na przykładzie swoich doświadczeń zaprezentował warsztat związany z praktyczną umiejętnością tworzenia fotografii w plenerze, w szczególności fotografii zwierząt. Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z przeróżnymi technikami kamuflażu (od prostego maskowania obiektywu po konstruowanie specjalistycznych czatowni).

Dwa odmienne i różne w założeniach spojrzenia na sztukę fotografii bardzo ubogaciły całe spotkanie powodując u uczestników spore zaciekawienie. Warsztaty, zgodnie z oczekiwaniem i prośbami uczestników zakończyły się omówieniem kilku wybranych prac konkursowych, analizą zastosowanych technik, omówieniem mocnych stron oraz obszarów wymagających poprawy (perspektywa, kadrowanie, proporcje itp.)

W zgodnej opinii uczestników inicjatywa zorganizowania oraz formuła konkursu zasługuje na jego kontynuację.