Historia

Zielonogórski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa powstał 16 listopada 1950 roku, z siedzibą w Dyrekcji Lasów Pań­stwowych w Żarach. Inicjatorem i pierwszym Przewodniczącym Oddziału był mgr inż. Wiesław Bzura - ówczesny Kierownik Wydziału Planowania i Organizacji, uczestnik II Wojny światowej, kapitan Wojska Polskiego w Rezerwie.

Władze stowarzyszenia

Najwyższą władzą SITLiD jest Krajowy Zjazd Delegatów. Władzą wykonawczą jest Zarząd Główny, który ze swego składu wyłania Prezydium ZG SITLiD. Do władz naczelnych należą również: • Główna Komisja Rewizyjna, • Główny Sad Koleżeński • Główny Rzecznik Dyscyplinarny. Kadencja władz Stowarzyszenia trwa cztery lata. Zarząd Główny powołuje sekcje branżowe, komisje problemowe, komitety, rady programowe i inne zespoły zgodnie z potrzebą i unormowaniem statutowym. W dniu 11.03.2022 r. Zjazd Delegatów SITLiD wybrał władze Stowarzyszenia na nową kadencję na lata 2022-2025.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Warsztaty fotograficzne dla laureatów konkursu fotograficznego „Las w oczach młodych ludzi”

Warsztaty fotograficzne dla laureatów konkursu fotograficznego „Las w oczach młodych ludzi”

Tuż przed świętami Wielkanocnymi , we wtorek 4 kwietnia 2023 roku, laureaci konkursu fotograficznego mieli okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, które odbyły się w budynku Edukacji Leśnej w Dzikowie.

Uczestnictwo w warsztatach było dodatkową nagrodą dla laureatów I edycji konkursu fotograficznego ,,Las w obiektywie młodych ludzi” organizowanego przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego.

Zajęcia poprowadzili: Pan Paweł Sulatycki , członek Zielonogórskiego Stowarzyszenia Fotografów, oraz Leśniczy Leśnictwa Łagów Pan Sławomir Bąk. Pierwszy z ekspertów wtajemniczał uczestników warsztatów w techniczne meandry sztuki fotograficznej. Uczył umiejętnego doboru obiektywów, ustawień przesłon czy doboru filtrów. Sporo uwagi poświęcono tworzeniu fotografii typu makro. Drugi ekspert, na przykładzie swoich doświadczeń zaprezentował warsztat związany z praktyczną umiejętnością tworzenia fotografii w plenerze, w szczególności fotografii zwierząt. Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z przeróżnymi technikami kamuflażu (od prostego maskowania obiektywu po konstruowanie specjalistycznych czatowni).

Dwa odmienne i różne w założeniach spojrzenia na sztukę fotografii bardzo ubogaciły całe spotkanie powodując u uczestników spore zaciekawienie. Warsztaty, zgodnie z oczekiwaniem i prośbami uczestników zakończyły się omówieniem kilku wybranych prac konkursowych, analizą zastosowanych technik, omówieniem mocnych stron oraz obszarów wymagających poprawy (perspektywa, kadrowanie, proporcje itp.)

W zgodnej opinii uczestników inicjatywa zorganizowania oraz formuła konkursu zasługuje na jego kontynuację.